2011 m. sausio 3 d., pirmadienis

Draugių sriuba

Kodėl draugių? Todėl, kad ją sumaišiau beplepėdama su drauge. Kažkaip be išankstinio plano ar sumanymo, tept lept, trinkt brinkt ir... visai skanu!

Išankstinis sumanymas tik buvo padaryti "ką nors" iš avižirnių. Mėgstu ankštinius, tikrai! Štai krūva patarimų Jogos mitybos bloge, kaip apsisaugoti nuo sprogstamojo poveikio pavalgius, bet aš praktikuoju tiesiog valgomąją sodą. Kai verdu, įberiu pusę arbatinio šaukštelio ir baigtas kriukis.

Taigi, beplepėdama su drauge (koks paradoksas! kalbėjome apie sproginėjimus, tiksliau - dalinomės naujametinių fejerverkų padegimo įspūdžiais), panaudojau sriubai štai ką:
pusę pakelio avižirnių, kuriuos prieš tai porą valandų mirkiau. Geriausia mirkyti kokią parą, trumpiau reikės virt
svogūnų
prieskonių ir būtinai - kmynų
sultinio
acto
sodos

* Taigi, kadangi avių žirnius mirkiau tik kelias valandas, viriau juos ilgai, tikrai ne mažiau kaip valandą. Į laikrodį nežiūrėjau, tiesiog vis paragaudavau - minkšti ar dar ne.

* Į vandenį pyliau pusę šaukštelio sodos, druskos, šiek tiek acto ir truputį aliejaus. Vietoj aliejasu tinka ir sviestas, jį ir būčiau dėjusi, bet neturėjau.

* Kai avižirniai išvirė, sausoje keptuvėje paskrudinau kmynus, o po to juos sumaliau kavamale.
Esu skaičiusi, kad indiški kmynai, vardu kuminai, nors ir panašūs, bet skiriasi nuo mūsų lietuviškų. Deja juos kol kas tik uosčiau prieskonių parduotuvėlėje, o savo gaminiams naudoju lietuviškus, paprastus kmynus. Man skanu... :)

* Tada į keptuvę įpyliau aliejaus ir pakepiau smulkintus svogūnus.

* Kai svogūnai susiruošė baigti kept, įpyliau skrudintus ir maltus kmynus, prieskonius ir dar šiek tiek pakepiau. Ir visą gardžiai kvepiantį grožį pūkšt į puodą.

* Išsitraukiau pokalbių pertaukinėtoją - smulkintuvą (blenderį) ir viską sutryniau į tyrę.

* Įpyliau šiek tiek sultinio. Tiesa, nepaminėjau, bet vandens, kuriame virė avižirniai, aš nenupyliau.

* Paragavau. Dar kartą paragavau. Tada daviau draugei paragauti ar jai irgi taip pat skanu kaip ir man :) Jai buvo taip pat skanu, tad mes sukirtome po 2 lėkštes sriubos :)

Užsikąsti sriubą pakepinau bulkos riekeles apipylusi jas sezamų sėklų aliejumi :)

Labai tikiuosi, kad jums irgi bus skanu :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą