2012 m. vasario 14 d., antradienis

Žali (bet ne žalios spalvos) sausainiukai


Valio valio valio!!!! PAGALIAU TURIU MAISTO DŽIOVINTUVĄĄĄĄĄ!
Tiesa, šis mano šokinėjimas iš laimės yra pavėluotas, nes džiovintuvą gavau Kalėdoms dovanų, o dabar jau vasario vidurys :) BET džiaugtis niekada ne per vėlu, todėl džiaugiuosi dabar ir dar labiau džiaugiuosi, kad ištaikiau valandžiukę eksperimentui - žaliems sausainiukams :)

Žali jie tikrai ne dėl spalvos (kaip matote nuotraukoje), o todėl, kad jie - ne kepti :)

Dariau iš beveik to, kas papuolė po ranka. "Beveik", nes kai kuriuos dalykus visgi pirkau parduotuvėje :) Eksperimentavau, tai dariau nedidelį kiekį.

Naudojau:

Saujelę džiovintų slyvų
Pusę pakelio razinų
Šaukštą medaus
Kaupelį linų sėmenų
Šiek tiek kokoso drožlių
Pusę pakelio lukštentų, neskrudintų saulėgrąžų
Prieskonių - anyžių ir ciberžolės

* Kadangi namie kažkur pasislepė ilgai nenaudota trintuvo "koja", razinas ir slyvas gerai išmirkiau karštame vandenyje ir sutryniau viską rankomis.
* Pridėjau medaus ir vėl gerai viską išmaišiau.
* Įbėriau linų sėmenų, saulėgrąžų, kokoso drožlių, prieskonių ir viską gerai išmaišiau. Labai svarbu nepersistengti su prieskoniais. Kai jie "žali", turi labai intensyvų skonį.
* Šlapiommis rankomis sukau rutuliukus, iš kurių dariau blynukus ir atsargiai dėliojau ant džiovintuvo grotelių. Kiekvienam naujam rutuliukui reikia nusiplaut rankas, nes kitaip kimba, limpa ir trupa.
* O toliau, savaime suprantama, džiovinau :) Na, džiovinau neilgai, nes džiovyklės ūžimas mane šiek tiek erzina, tai džiovinau porą valandų vakare ir porą valandų ryte, kol ruošiausi į darbą.
Kadangi sausainiukai gavosi tikrai neblogi, manau jų gaminimo proncipas labai paprastas - džiovinti mirkyti vaisiai, kad išeitų lipni masė. Vietoj medaus galima dėti datules (tik rinkites jas ne džiovintas, o šviežias! Šviežios datulės žymiai skanesnės!). O birių produktų galima berti irgi bet kokių - kapotų riešutų, saulėgrąžų, sezamų ir t.t. Va čia tai tikrai daug vietos fantazijai!

Ir dar, pabaigai - su Valentino diena!

3 komentarai:

 1. Asta, nesupyk, tačiau žiūrėjau ne į sausainius, bet į... kačiukus. Pastarieji nukonkuravo prieš tai buvusius visus vaizdus... Jau tokie MEILŪS ir GRAŽUOLIUKAI ;)
  Tavo augintiniai?
  Dabar apie visa kita - aš irgi labai svajoju apie vaisių ir daržovių džiovintuvą - nebereikėtų rudenį vargt su orkaite...
  Įsivaizduoju, kad tai - gėris ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. hehehe :) man tie kačiukai irgi visiškas, absoliutus, neaprėpiamas GĖRIS :) nuotraukoje ne mano kačiukai, bet turiu ir savų :)

   Maisto džiovintuvo norėti pradėjau tada, kai ėmiausi eksperimentuoti su žaliavalgyste - va, jei dar neskaitei http://kainorivalgyt.blogspot.com/2011/08/zaliavalgiskas-maistas.html Grįžus šiandien namo išmėginsiu dar vieną sausainiukų variantą, o po to imsiuos bandyti pagaminti nemėsiškus kotletukus :)

   Panaikinti
 2. Man mirtinai reikia džiovyklės, nes orkaitėje tokie sausainiukai tikrai nesigaus. Jūsų receptą užsirašau ir būtinai išmėginsiu, kai įsigysiu džiovyklę :)

  AtsakytiPanaikinti